2002 yılı itibariyle telekomünikasyon sektöründe kurumsal hayatına başlayan Cenk Çelebioğlu, bu sektördeki 13 yıllık kariyer süreci boyunca Müşteri Hizmetleri’nden Kurumsal Pazarlama Ürün Yönetimi’ne, Bireysel Pazarlama Segment Yönetimi’nden Kamu Segmenti Müşteri Kazanımı’na kadar çeşitli birimlerde görev almıştır.

2012 yılında hayata geçirdiği, tüm pazarlama unsurlarını deneyimleten Avea Pazarlama Okulu projesinin ardından Dijital Bağlılık Yöneticisi olarak atanmıştır. Bu süreçte kullanıcılara sunulan dijital kampanyalarla birlikte dijital dünyanın sunduğu hız ve iç görü doğrultusunda “Dijital Araştırma”, “Dijital İçgörü” ve “Digital Ortam Okuma” yaklaşımlarına yönelik yeni metodolojiler kazandırmıştır.

Dijital dünyayı kurumsal hayatının yanı sıra, müzisyen kimliği ile de hayatının merkezinde bulunduran Cenk, yaklaşık 15 senedir birçok film ve reklam müziğine imza atmıştır. Dijital yazılımlar ve uygulamalar ile organik enstrümanları sentezlemekte, mobil teknolojilerin getirdiği imkanlarla senfonik besteler üretmektedir.