Mobil teknolojiler konusunda tecrübeli bir kariyere sahip olan Baran Yurdagül, iş hayatına 1999 yılında bankacılık sektöründe başlamıştır. 2000 yılında telekomunikasyon sektörüne geçişiyle birlikte mobilde hem içerik, hem de bağlantı alanlarına katkı sağlayacak pozisyonlarda görev almıştır. Uzun yıllar mobil uygulamalar ve cihaz yönetimi gibi bölümlerde de yönetici rolünde görev alan Yurdagül, 2012 yılında Avea’ya Mobil Bağlantı Direktörü olarak katılmıştır.

Dijitalin gelişim hikayesinde ana oyuncular olan cihaz, mobil internet ve içerik servislerini entegre biçimde yönetmiş olan Yurdagül; Avea’nın akıllı telefon pazarındaki aktivitelerin planlanması, mobil internet penetrasyonunun artışı gibi faaliyetlerin ve yatırımların hayata geçirilmesi ile Avea’nın dijital içerik alanındaki stratejisinin yürütülmesi gibi önemli proje ve görevlere imza atmıştır.

Dijital dünyadaki değişimi müşteri deneyimine başarılı bir şekilde yansıtan Yurdagül, Nisan 2015 itibariyle TT Grup Entegre Bağlantı Yönetimi Direktörü olarak tüm sabit, mobil ve geniş bant aktiviteleri, cihaz portföyü yönetimi ile yenilikçi ürünler ve içerik servislerinin yönetiminden sorumludur.